Szafy balkonowe

Pierwszy budynek osiedla oraz wszystko co go dotyczy
mart9

Re: Szafy balkonowe

Postautor: mart9 » czw lut 02, 2017 10:56 am

Totalnie tutaj czegoś nie rozumiem. Szafy balkonowe nie wszędzie będą tak samo wyglądać? :)

Mieszkanka87

Postautor: Mieszkanka87 » sob lut 04, 2017 8:40 pm

Prosimy o wiecej informacji odnosnie szaf. Jak zamierzaja to Panstwo rozwiazac. Obecnie wygladaja one totalnie inaczej niz w projekcie, ktory zaakceptowaliśmy i za ktory zaplacilismy !

pixeldepth

Postautor: pixeldepth » sob lut 04, 2017 11:28 pm

Dzisiaj byliśmy zobaczyć mieszkanie przed odbiorem i faktycznie ta szafa to jakaś porażka. Jeszcze nigdy nie widziałem czegoś tak tandetnego i słabo wykonanego. Wszystko krzywo wycięte i ponacinane. Domyślam się, że za szafy odpowiadała jakaś firma zewnętrzna ale jest to kompromitacja dla tej inwestycji. Osobiście nie jestem w stanie zrozumieć tłumaczenia dewelopera, że płyty HPL nie spełniały by swojej roli i zapewniały mniejszą trwałość. Szafa wewnątrz balkonu niczym się nie różni od konstrukcji zewnętrznej i nie wiem w jaki sposób miała by się bardziej zużywać lub niszczyć. Konstrukcja drzwi oparta jest o profile aluminiowe (tak jak reszta szafy) więc ma identyczną sztywność jak całość. Odpowiedź dewelopera o tym, że płyty Alucobond po prostu są lepsze i droższe dla mnie nie trafia. Nie zostało wyjaśnione jaki parametr zadecydował o wyborze tych płyt, ale nie wydaje mi się, żeby to była sztywność, rozszerzalność termiczna itp. Moim zdaniem było to jednak tańsze (możliwe że minimalnie) rozwiązanie ale deweloper nie przewidział, że w rzeczywistości będzie to tak tragiczne.
Jest jeszcze inna sprawa - sama podmiana płyt Alucobond na HPL też by niewiele pomogła. Po prostu wykonanie jest słabe. Profile aluminiowe dookoła drzwi są zapewne założone aby zamaskować krzywe obcięcie płyt, niestety to tylko pogarsza wygląd całości. Płyty HPL wykończone takimi samymi profilami wcale nie wyglądały by lepiej.

lces

Postautor: lces » pn lut 06, 2017 12:44 am

Przesyłam zdjęcia swojej ekskluzywnej szafy balkonowej. :?
Obrazek
Poza wykonaniem, gorszą cechą tej szafy jest to, że nie jest całkowicie zabudowana :!: :x

Dzisiaj padał lekki deszcz. Efekt - podłoga i ścianki w szafie mokre.
Jaki to ma sens?
Obrazek
Obrazek

Chyba taką szafę się stawia przede wszystkim po to żeby jakoś ochronić trzymane w niej rzeczy przed warunkami atmosferycznymi.
Nie mam pojęcia co mogę tam składować w takim przypadku. Wszystko trzeba będzie dodatkowo zabezpieczać. :|

Jest też następny problem... W związku z brakiem całkowitej zabudowy okazuję się że może coś nam z łatwością wypaść i zlecieć aż na sam dół, przed jakiś sklep.

Obrazek
Obrazek

Nie wiem kto to projektował, ale zdecydowanie powinien zająć się czymś innym w życiu. :|
Słyszałem, że szafa kosztowała 8000zł :!: :lol: dla tych którzy mieli bezpłatne miejsce parkingowe. Ja bym za to nie dał nawet 800zł. Myślę nawet o likwidacji swojej...

Mieszkanka87

Postautor: Mieszkanka87 » pn lut 06, 2017 9:26 am

To jest naprawde jakas kpina..
Brak slow i komentarza

Marzena

Postautor: Marzena » pn lut 06, 2017 10:12 am

Może Deweloper podpowie nam w jakim celu zostały zamontowane te szafy na balkonach? Ja nie mam pomysłu co można tam trzymać.

Mieszkanka87

Postautor: Mieszkanka87 » pn lut 06, 2017 2:00 pm

lces pisze:Przesyłam zdjęcia swojej ekskluzywnej szafy balkonowej. :?
Obrazek
Poza wykonaniem, gorszą cechą tej szafy jest to, że nie jest całkowicie zabudowana :!: :x

Dzisiaj padał lekki deszcz. Efekt - podłoga i ścianki w szafie mokre.
Jaki to ma sens?
Obrazek
Obrazek

Chyba taką szafę się stawia przede wszystkim po to żeby jakoś ochronić trzymane w niej rzeczy przed warunkami atmosferycznymi.
Nie mam pojęcia co mogę tam składować w takim przypadku. Wszystko trzeba będzie dodatkowo zabezpieczać. :|

Jest też następny problem... W związku z brakiem całkowitej zabudowy okazuję się że może coś nam z łatwością wypaść i zlecieć aż na sam dół, przed jakiś sklep.

Obrazek
Obrazek

Nie wiem kto to projektował, ale zdecydowanie powinien zająć się czymś innym w życiu. :|
Słyszałem, że szafa kosztowała 8000zł :!: :lol: dla tych którzy mieli bezpłatne miejsce parkingowe. Ja bym za to nie dał nawet 800zł. Myślę nawet o likwidacji swojej...

totalna zenada, szafy wygladaja okropnie i nie sa w ogole praktyczne (deszcz padajacy do srodka?). Mialy bys waznym pozytywnym punktem tej inwestycji, a narazie to widze, ze stanie sie chyba odwrotnie...

Mieszkanka87

Postautor: Mieszkanka87 » pn lut 06, 2017 7:10 pm

Drogi Developerze widząc, że odnosisz się do innych wątków, a w tym temacie nie udzielasz odpowiedzi - Żądamy oficjalnego stanowiska w kwestii szaf balkonowych. W przeciwnym wypadku temat bedziemy musieli podjac na szerszym forum i przestrzec kolejnych Państwa klientow.

mart9

Postautor: mart9 » wt lut 07, 2017 12:38 am

ZAPRASZAMY na forum Wybrzeże Reymonta https://www.wybrzezereymonta.pl/viewtop ... 4&start=20

Physician

Postautor: Physician » wt lut 07, 2017 5:57 pm

Całkowicie popieram temat szaf balkonowych.W takim wydaniu to jakiś żart :oops: Zwróćcie też uwagę na brak osłon śrub skręcających barierki balkonowe. Na moim balkonie część osłon jest zamontowana co świadczy o kolejnej niedoróbce, pośpiechu lub zwykłej kradzieży. Łatwość skaleczenia się o nie zabezpieczone śruby jest wprost proporcjonalna do wyobrażalnych konsekwencji i ich następowych powikłań zdrowotnych.

Wróć do „Budynek 1 - Etap I”