Słabe ogrzewanie w mieszkaniu

Pierwszy budynek osiedla oraz wszystko co go dotyczy
mehow151
Posty: 2
Rejestracja: pt mar 17, 2017 11:03 pm

Słabe ogrzewanie w mieszkaniu

Postautor: mehow151 » pt mar 17, 2017 11:09 pm

Witam,

W mieszkaniu przy odkręconych grzejnikach panuje temp. 17-18 stopni Celsjusza. Mogą mi Państwo wyjaśnić dlaczego kaloryfery tak słabo grzeją ?
Druga sprawa to nieszczelne wywietrzniki zamontowane w oknach.

Proszę o odpowiedź i wyjaśnienie ponieważ im dłużej przebywam w mieszkaniu tym więcej usterek znajduję.

pixeldepth
Posty: 9
Rejestracja: wt gru 20, 2016 4:06 pm

Re: Słabe ogrzewanie w mieszkaniu

Postautor: pixeldepth » sob mar 18, 2017 11:08 pm

Jeśli kaloryfer słabo grzeje to sugerował bym sprawdzenie :
- odpowietrzenia
- poprawności nakręcenia głowicy termostatycznej - da się to zrobić krzywo przez co trzpień może nie wysuwać się poprawnie
- czy zawory zasilające oraz odprowadzające (na korytarzu) są w pełni odkręcone.

Nawietrzniki w oknach generalnie nigdy nie zapewniają dokładnej szczelności i nie powinny jej zapewniać, aby umożliwić wymianę powietrza oraz nie zasysanie go z innych otworów wentylacyjnych.

Aguti
Posty: 15
Rejestracja: śr gru 28, 2016 10:00 am

Re: Słabe ogrzewanie w mieszkaniu

Postautor: Aguti » ndz mar 19, 2017 10:58 pm

U nas to samo, kaloryfery chodzą na maksa i są gorące, zawory odkręcone, ale i tak jest bardzo zimno. Czekamy na obiecaną regulację okien, której nie możemy się doprosić z nadzieją, że to coś zmieni. Może też będzie cieplej jak wprowadzą się dookoła sąsiedzi, ale nie jestem pewna. Jeśli sytuacja się nie rozwiąże, za rok wymienimy sobie kaloryfery na lepsze. Jeśli jeszcze nie zaczeliście remontu, to polecam zrobić to od razu. My wymieniliśmy w łazience i tam jest cieplej.

pixeldepth
Posty: 9
Rejestracja: wt gru 20, 2016 4:06 pm

Re: Słabe ogrzewanie w mieszkaniu

Postautor: pixeldepth » pn mar 20, 2017 1:08 am

Wydaje mi się, że w waszym przypadku problemem mogą być nieszczelne okna, które przy dużym wietrze wpuszczają zbyt dużo powietrza. Raczej marka grzejnika nie gra większej roli w mocy grzewczej, która zależy od materiału (jakiś stop metalu) oraz ożebrowania. Różnicę może jedynie przynieść zmiana grzejnika na większy (gabarytowo), ale raczej nie ma to sensu, ponieważ grzejniki powinny być dostosowane do kubatury pomieszczeń, a grzejnik o większej mocy będzie zużywał większą ilośc energii. Jeżeli nie są one w stanie nagrzać pomieszczenia, to pozostaje naciskać na regulację okien lub wykonać to samodzielnie. Również mamy dwa skrzydła (z ośmiu) źle wyregulowane i w trakcie silnego wiatru przepuszczają powietrze, ale spokojnie na ustawieniu kaloryferów na 3,5 utrzymują przyjemną temperaturę w całym mieszkaniu.


Wróć do „Budynek 1 - Etap I”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości