Brama garażowa

Pierwszy budynek osiedla oraz wszystko co go dotyczy
pixeldepth

Brama garażowa

Postautor: pixeldepth » pn mar 20, 2017 1:21 am

Od ostatniej przerwy w dostawie prądu - w środę brama garażowa pozostaje otwarta. Czy ktoś wie czy to awaria, czy celowe działanie?
Być może zarządca orientuje się jak działają nasze drzwi garażowe?
Czy brama wymaga kalibracji przy każdej przerwie w dostawie energii - czyli pełnego ręcznego otwarcia i zamknięcia?
Jeśli już poruszony jest temat działania bramy, to zastanawia mnie w jakich strefach działa pilot sterujący. Z tego co widziałem, to jedna antena znajduje się przy zjeździe do garażu (nie zauważyłem lokalizacji wewnętrznej), ale zazwyczaj występuje problem z otwieraniem i często muszę kilkukrotnie ponawiać próbę. W moim przypadku brama otwiera się prawie zawsze gdy wyjeżdżam z poziomu -2 i wcisnę przycisk otwierania bramy zaraz po wjechaniu na -1. Stojąc przy wejściu do klatki 10E na poziomie -1 klikając otwieranie kilkanaście razy nie byłem w stanie otworzyć bramy. Dopiero po odejściu na większa odległość w okolicach klatki 10F brama się otworzyła.
Możliwe, że problemy wynikają z odbić fali elektromagnetycznej od instalacji prowadzonych pod stropem parkingu, ale według mnie odbiorniki powinny być tak rozmieszczone, aby wszystko funkcjonowało poprawnie.

Wróć do „Budynek 1 - Etap I”