Odbiory

Pierwszy budynek osiedla oraz wszystko co go dotyczy
Rafin Developer

Odbiory

Postautor: Rafin Developer » śr gru 14, 2016 11:31 am

Szanowni Państwo,

Informujemy, że deweloper podjął kroki do uzyskania pozwolenia na użytkowanie, w związku z czym niebawem rozpoczniemy wyznaczanie terminów odbiorów. Zostaną Państwo powiadomieni o dacie i godzinie spotkania drogą mailową, zgodnie z zapisami umowy deweloperskiej. Dokument będzie zawierać aktualny stan rozliczeń i płatności wraz ze wskazaniem wysokości ostatniej raty do uregulowania w terminie max 10 dni roboczych od wezwania.

Odbiory mieszkań odbywać się będą w obecności przedstawiciela Działu Obsługi Klienta Rafin oraz przedstawiciela Działu Inwestycji Rafin. Na każde spotkanie przewidziane jest 80 minut, podczas których odbywają się oględziny mieszkania oraz spisanie protokołu odbioru mieszkania. Zaznaczamy, że odbiór może odbyć się dopiero po uregulowaniu wszystkich zobowiązań finansowych wobec dewelopera. W przypadku możliwości uregulowania zaległych płatności w terminie 1-4 dni prosimy o pilny kontakt z Biurem Obsługi Klienta celem ewentualnego przyśpieszenia terminu odbioru i przeniesienia własności.

Po podpisaniu umowy sprzedaży zawiązana zostanie wspólnota mieszkaniowa, a Państwa budynkiem zarządzać będzie firma Pro Inrem.

Już teraz zapraszamy na śledzenie ostatnich prac wykończeniowych na naszej stronie http://www.rafin.pl

JacekL

Re: Odbiory

Postautor: JacekL » śr gru 21, 2016 5:16 pm

deweloper podjął kroki do uzyskania pozwolenia na użytkowanie

hehehehehehe :)

k_j1

Postautor: k_j1 » czw gru 22, 2016 3:50 pm

Jak sprawa stoi z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie? Od kiedy zaczną się odbiory? Już 7-9.12 miało być pozwolenie a do tej pory budynek nie jest ukończony...

Marzena

Postautor: Marzena » pt gru 23, 2016 9:29 am

W zeszłym tygodniu otrzymałam informację, że pozwolenie będzie w poniedziałek 19.12, w poniedziałek Pan Michał powiedział, że będzie środa-czwartek. Dziś nie odbiera telefonu :)

Czy Deweloper mógłby się określić czy do końca roku będzie pozwolenie na użytkowanie budynku?

k_j1

Postautor: k_j1 » pt gru 23, 2016 9:45 am

Byłoby wszystko w porządku, ponieważ deweloper ma czas do 31 stycznia, tylko po co wprowadzają w błąd mieszkańców wyznaczając nierealne terminy!!!?? Ekipa remontowa czeka na wejście do mieszkania ponieważ otrzymaliśmy informację że odbiór kluczy odbędzie się między 27-30 grudnia a to nawet pozwolenia na użytkowanie jeszcze wtedy nie będzie... szkoda gadać.

Anifares

Postautor: Anifares » pt gru 23, 2016 2:49 pm

Eh wiedzieliście co jest w umowie wiec bez przesady, zawsze trzeba brać najdłuższą opcje...
Nie ukrywam ze odbiór w grudniu bardziej by mi pasował ale no cóż :roll:
Ostatnio otrzymałam informacje że odbiory beda po 9 stycznia :|

Rafin Developer

Postautor: Rafin Developer » pt gru 23, 2016 3:23 pm

Szanowni Państwo,

Budynek przeszedł wymagania Sanepidu oraz straży pożarnej. W chwili obecnej czekamy na najcenniejszy dla nas dokument od PINB. Nie jest to zależne od nas. Zaraz po jego otrzymaniu wyślemy do Państwa oficjalnym pismem informacje o terminach odbiorów.

k_j1

Postautor: k_j1 » sob gru 24, 2016 11:12 am

Anifares pisze:Eh wiedzieliście co jest w umowie wiec bez przesady, zawsze trzeba brać najdłuższą opcje...
Nie ukrywam ze odbiór w grudniu bardziej by mi pasował ale no cóż :roll:
Ostatnio otrzymałam informacje że odbiory beda po 9 stycznia :|

Tak, i właśnie taką opcję braliśmy pod uwagę dopóki, dopóty nie otrzymaliśmy informacji że odbiory odbędą się 27-30 grudnia. Wprowadziło nas to w bląd. Informacja ta była zdecydowanie niepotrzebna.

Marzena

Postautor: Marzena » pt gru 30, 2016 4:08 pm

Jest już pozwolenie na użytkowanie

"Szanowni Państwo,

Informujemy, że w dniu dzisiejszym upoważnieni przedstawiciele uprawnionych organów (PINB), zakończyli kontrole budynku mieszkalnego przy ul. Reymonta 10 w zakresie zgodności wykonania inwestycji z projektem budowlanym z zachowaniem wszelkich norm. Kontrola zakończyła się wynikiem pozytywnym. Wykonany budynek: lokale mieszkalne, garaż, lokale usługowe, spełniają wszystkie wymagania przepisów. Kontrolę przeprowadzono w ramach procedury uzyskania pozwolenia na użytkowanie w/w budynku.

Informujemy, że inwestycja Wybrzeże Reymonta przy ul. Reymonta 10 uzyskała pozwolenie na użytkowanie o numerze 3522/2016 z dnia 30.12.2016 r.

W nadchodzącym tygodniu otrzymają Państwo od nas listowne oraz mailowe powiadomienie dot. terminów odbiorów, przekazania aktów, etc. Zaznaczamy, że odbiór odbywa się po dokonaniu i zaksięgowaniu pełnej opłaty za zakupioną nieruchomość.

Korzystając z okazji, życzymy Państwu
Szczęśliwego Nowego Roku."

XYZ

Postautor: XYZ » sob gru 31, 2016 11:16 am

Pani Marzeno w jaki sposob dowiedziala sie Pani o uzyskaniu pozwolenia? Z tego co rozumiem z powyzszego posta przyszlo to droga mailowa. Moze mi Pani powiedziec o ktorej godzinie i od ktorego przedstawiciela? Moze byc wiadomosc na priv.

Ja niestety nie zostalem powiadomiony i prawdopodobnie z racji zlozenia aneksu do banku o wyplate srodkow w nowym roku jestem 300 zl w plecy.

Wróć do „Budynek 1 - Etap I”