Deszcz a dach, balustrady i balkony

Pierwszy budynek osiedla oraz wszystko co go dotyczy
mart9

Deszcz a dach, balustrady i balkony

Postautor: mart9 » śr kwie 26, 2017 5:14 pm

Szanowni Państwo RAFIN,

czy planujecie Państwo przesunąć kilka centymetrów felerny daszek, który jest za krótki i cała woda z samej góry spływa po każdym:

balkonie
    barierce

Wystarczy "wyciągnąć" go kilka centymetrów dalej, by woda spływała w dół a nie moczyła 8 pięter?

Proszę o ustosunkowanie się do mojego pytania. Poniżej filmy:

https://www.dropbox.com/sh/p9qezjw1rdit ... rGaba?dl=0

Pozdrawiam

lces

Re: Deszcz a dach, balustrady i balkony

Postautor: lces » pn maja 01, 2017 9:20 am

mart9 pisze:Szanowni Państwo RAFIN,

czy planujecie Państwo przesunąć kilka centymetrów felerny daszek, który jest za krótki i cała woda z samej góry spływa po każdym:

balkonie
    barierce

Wystarczy "wyciągnąć" go kilka centymetrów dalej, by woda spływała w dół a nie moczyła 8 pięter?

Proszę o ustosunkowanie się do mojego pytania. Poniżej filmy:

https://www.dropbox.com/sh/p9qezjw1rdit ... rGaba?dl=0

Pozdrawiam

U mnie jest to samo :(

XYZ

Postautor: XYZ » wt maja 02, 2017 11:39 pm

U mnie również (ostatnie piętro).

mart9

Postautor: mart9 » wt maja 09, 2017 9:19 am

@Rafin - mogę prosić o odpowiedź?

Rafin Developer

Postautor: Rafin Developer » pt maja 12, 2017 5:01 pm

Szanowny użytkowniku mart9

Niestety podczas deszczu lub wiatru można liczyć się z tym, że barierki na balkonie zostaną zmoczone. System odwodnienia budynku został wykonany zgodnie z projektem budowlanym. Przyjęcie takiego rozwiązania i zabudowanie go płytami HPL pozwoliło przykryć nieestetyczne systemy odwodnienia. Mimo wszystko przekazaliśmy sprawę do architekta z prośbą o ustosunkowanie się do sytuacji.

W razie pytań zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z Biurem Sprzedaży Mieszkań.
Pozdrawiamy!

mart9

Postautor: mart9 » czw maja 25, 2017 1:17 pm

Dzień dobry,

oczywiście, że trzeba się z tym liczyć, ale prosze nie zakrzywiać rzeczywistości, bo mówię o konkretnym niekoniecznie dobrym rozwiązaniu.

Kiedy mogę spodziewać się odpowiedzi w tym zakresie?

Nowe zdjęcie z wczoraj https://www.dropbox.com/sh/i15ujf8sm75e ... vO7Fa?dl=0

Pozdrawiam

pixeldepth

Postautor: pixeldepth » pt maja 26, 2017 10:27 am

Mam wrażenie, że już powariowaliście.
Jak można się rzucać o deszcz na balkonie. Może jeszcze należy złożyć skargę na zbyt mocno świecące słońce i niekorzystne temperatury.
Po pierwsze obojętnie jaki by ten daszek nie był nic to nie zmieni. Będzie wiatr w stronę budynku to i tak woda będzie zwiewana na balkon (rzadko kiedy deszcz pada idealnie pionowo).

To, że doda się taki daszek, co będzie wyglądało okropnie i na wasz szanowny balkon spadnie trochę mniej wody, nie zmieni nic dla niższych pięter, bo tam także woda kapiąca z wyższego balkonu spada na ten poniższy. Idąc tym tropem należało by zrobić metrowe zadaszenia przed każdym balkonem i wtedy nawet przy huraganie będzie można spodziewać się suchego balkonu - a jak, płacę grosze to wymagam. Jak by powstały takie daszki, to pojawił by się kolejny problem z brakiem słońca, ponieważ zacieniały by całkowicie balkony. Wtedy zrodziły by się skargi na brak słońca, bo przecież jakiś partacz to projektował i powinien zastosować super przepuszczalny materiał - brak słów.

Nie mam zielonego pojęcia jak można szukać takich problemów, czy szanowni Państwo nie macie co robić z wolnym czasem? Może należało wybrać mieszkanie w Sky Tower w cenie 30 tys za metr kwadratowy i wtedy nic by nie padało na balkon ponieważ go nie ma.... aaa nieee, tam znowu szanowny L. Czarnecki bezczelnie nie zrobił balkonów, no już totalna ignorancja na tym świecie panuje.

mart9

Postautor: mart9 » pt maja 26, 2017 11:55 am

Witam
To Ty widzę masz czas na pisanie bezsensownych opinii. Jeśli masz jego nadmiar - daj znać. Nie piszę do Ciebie, a do dewelopera, który zrobił to bezsensownie - zapraszam Ciebie na oględziny, jeśli chcesz zobaczyć.

Jeszcze raz nadmienię - nie mówię o deszczu i o wietrze, tylko o czymś, co zostało źle zaprojektowane, co wyżej zostało poniekąd zauważone.

Więc skończ spamować i zapraszam na oględziny, jeśli masz jakieś pytania. Jeśli szybciej - zapraszam na PW lub kontakt telefoniczny.

Szanowni Państwo Rafin - proszę o ustosunkowanie się do powyższego lub kontakt bezpośrednio lub przez PRO INREM do właścicieli mieszkań na 8-mum piętrze.

PS. Użytkowniku pixeldepth - nie interesują mnie Twoje kolejne wyjaśnienia, ucisz się, to my czekamy na informację, nie Ty.

Pozdrawiam

Mieszkanka87

Postautor: Mieszkanka87 » pt maja 26, 2017 12:40 pm

mart9 pisze:Witam
To Ty widzę masz czas na pisanie bezsensownych opinii. Jeśli masz jego nadmiar - daj znać. Nie piszę do Ciebie, a do dewelopera, który zrobił to bezsensownie - zapraszam Ciebie na oględziny, jeśli chcesz zobaczyć.

Jeszcze raz nadmienię - nie mówię o deszczu i o wietrze, tylko o czymś, co zostało źle zaprojektowane, co wyżej zostało poniekąd zauważone.

Więc skończ spamować i zapraszam na oględziny, jeśli masz jakieś pytania. Jeśli szybciej - zapraszam na PW lub kontakt telefoniczny.

Szanowni Państwo Rafin - proszę o ustosunkowanie się do powyższego lub kontakt bezpośrednio lub przez PRO INREM do właścicieli mieszkań na 8-mum piętrze.

PS. Użytkowniku pixeldepth - nie interesują mnie Twoje kolejne wyjaśnienia, ucisz się, to my czekamy na informację, nie Ty.

Pozdrawiam

Zgadzam sie w 100%, ewidentnie pisze to osoba, ktora nie ma mieszkania na 8 pietrze i nie jest zalewana. Ciekawa jestem co uzytkownik pisalby gdyby byl wlascicielem mieszkania na pietrze 8mym. Styl na tzw: nie wiem, ale wypowiem sie :)

Pozdrawiam

pixeldepth

Postautor: pixeldepth » pt maja 26, 2017 1:01 pm

Oczywiście moi drodzy, że nie mieszkam na 8 piętrze, tylko na 5.
Pragnę poinformować, że na naszym balkonie wygląda to tak samo, ponieważ woda z każdego piętra spływa niżej i pada na poniższy balkon.
Warto również zauważyć, że czym niżej tym jest gorzej ponieważ tworzy się kaskada więc "najgorzej" jest na 1 pietrze - jednak nikt inny nie robi z tego problemu oprócz okropnie poszkodowanych przez deszcz na 8 piętrze (gdyby ktoś próbował sugerować, że jednak niżej nie ma takiego problemu, to przypominam, że 7 piętro ma identyczną sytuacje jak wy).
Balkony nie mają odwodnienia w postaci rynien - które musiały by być na każdym piętrze więc nie ma możliwości aby takiemu czemuś zapobiec.
Ja osobiście rynny przymocowanej do balkonu nie zamierzam mieć - jak wiadomo jest to moje osobiste prawo, tak samo jak wy możecie skarżyć się na deszcz.

Wróć do „Budynek 1 - Etap I”